מהן הפלטפורמות המובילות עבור בניית אתרים ועבור בניית אתרים לעסקים?

תחילה, ניתן לומר כי את הבחירה בפלטפורמה אשר מתאימה עבור בניית אתרים לעסקים ניתן להשוות לבחירה ביסודות לבית שאנו רוצים לבנות. למעשה, הבחירה הראשונית שתעשה היא תשפיע על מגוון היבטים בעתיד. כגון, השימושיות של האתר עצמו, חווית המשתמש עבור הגולשים, תחזוקה אשר צריך לבצע, אופן הקידום וכן הלאה. נוסף על כך קיימות פלטפורמות מצוינות עבור חנויות אונליין, שונות חזקות במיוחד השייכות לתחום האבטחה. ישנן כאלה אשר הדגש בהן הינו על אופן נוחות העיצוב ועל חווית המשתמש עצמו. השאלה החשובה והרלוונטית ביותר אשר הנכם צריכים לשאול את עצמכם, הינה מהי המטרה העיקרית שלשמה האתר נבנה. בנוסף לכך, אפשר לבצע בחירה עבור פלטפורמה אשר תשרת אתכם על הצד הטוב ביותר.

הפלטפורמות הפופולריות לבניית אתרים

ישנם מספר פלטפורמות שונות שכן הינן מעניקות שירות בסוגים שונים וכן נוהגות לשרת כל אחד בדרך המתאימה לו. חשוב לבדוק באופן מעמיק מהי הפלטפורמה המתאימה ביותר עבורכם וכן יש לבצע בחירה על הצד המשכיל ביותר על מנת לקבל תוצאות חיוביות ואידיאליות עבורכם.

בניית אתרי וורדפרס

פלטפורמת וורדפרס הינה הפלטפורה הנפוצה ביותר עבור בניית אתרים, שכן זכתה לפופולריות שלה ממש לא באופן מקרי. ניתן לומר כי ממשק המשתמש הינו נוח ונגיש ואף מותאם לאנשים אשר לא מבינים יותר מדי בבניית אתרים ועיצוב. פלטפורמה זו מעניקה התאמה אידיאלית של שימושיות ונראות האתר עבור מגוון סוגים של אתרי אינטרנט. ניתן לציין כי היתרון העיקרי והמשמעותי ביותר שלה הינו כמות הפלאגינים הרבה שכן ניתן לבצע בחירה ולהטמיע באתר ואף מאפשרת התאמה בצורה מדויקת עבור כל הצורך. פלאגינים עבור עיצוב אתרים, פלאגינים עבור אופטימיזציה של מנועי החיפוש, גלריות הכוללות סרטוני וידאו ותמונות, מעין תוספים עבור שיפוריהם של זמניהטעינה ועוד. בימינו, פלטפורמה זו למעשה המובילה שכן מתאימה עבור מתחילים אשר רוצים לבנות אתר בכוחות עצמם וכן מומחים שלמדו אותה באופן מעמיק, רשאים לבצע איתה פלאים. לעיתים מדובר בפלטפורמה אשר הינה המועדפת ובבחירה טבעית במרבית אתרי התדמית מכל הסוגים.

בניית אתרי שופיפיי

שופיפיי הינה פלטפורמה מוכוונת אשר תתאים עבור בניית אתרים לעסקים ומכירות ממגוון סוגים שונים. על ממשק המשתמש ניתן לומר כי הינו נוח ונגיש ובדומה לפלטפורמות אחרות אכן מוכוונת ריטייל. למעשה הדגש הינו בעיקר על אתר מכירתי נגיש וכמובן נוח. ישנה חשיבות רבה עבור סידור המוצרים והתיאור שלהם, ניהול של המלאי, ניהולם של חשבונות והמס, עניינים של חיוב ושילוח וכדומה. יאמר לזכותו עבור הממשק הידידותי והנוח למשתמש, מי שמבצע שימוש בה באופן קבוע לעיתים אינו זקוק להכוונה או ליווי מיוחד לאורך הזמן. למעשה, מסקרן לדעת שצוות התמיכה הינו מציע מענה באופן טלפוני 24/7. חשוב לציין כי כל התשוקה הזאת מגיעה עם תג מחיר יקר ביחס עבור רוב המתחרים. אבל פרמטר זה בהחלט שווה את זה עבור מי שמעוניין באתר איכותי שהינו מוכר באמת.

בניית אתרים בויקס

ניתן לומר כי בוויקס הנכם רשאים לבנות אתר בסיסי תוך כמה מספר שעות מאחר שהפלטפורמה היא מציעה, כלים פשוטים עבור עיצוב אשר מבוססים על גרירה והכנסת תוכן, ניתן לציין באופן חד משמעי בכך שאם אינכם מנוסים בתחום בניית האתרים, פלטפורמה זו הינה המומלצת ביותר עבורכם.

המטרה בבניית אתרים

הנכם יכולים לשאול את עצמכם, אם האתר הינו תדמיתי בלבד? האם תמכרו מוצרים דרכו? או מגוון שירותים כגון טיפולים וסדנאות? האם תנהלו בו תוכן אשר מתעדכן לעיתים קרובות? ניתן לומר כי הפלטפורמה אשר תבחרו תהיינה אופטימלית עבור צרכים שלכם, למשל, ניהול החנות למעשה, דורש התאמות מיוחדות כגון, קטלוג, הרשמתו של הלקוח, ניהולו של סל הקניות, חיובים או טיפולים הקשורים למשלוח. אולם, הרשמה עבור סדנאות הינה דורשת ניהול על בסיס מקום פנוי וכן עדכון לעיתים קרובות של אותו תוכן. ואילו אתר תדמית אשר כולל בתוכו תוכן רב שכן לרוב הינו משתנה לעיתים רחוקות. אין ספק שהגדרת מטרות בכל תחום בחיים הינה בחירה נכונה מאוד על מנת לדעת לאן צועדים וכן יש לדעת עבור מה יש לעבוד ולהשקיע כדי לקבל תוצאות אשר צפיתם עבורם וכן להמשיך אל המטרה הבאה.   

מי קהל היעד של האתר?

ניתן לציין כי יש לייחס חשיבות עבור הטיפוסים אשר יבקרו באתר שלכם, גיל, תחומי עניין, מין, מיקום, ניתן לדייק עוד יותר וכן נסחו מהו הסטטוס של אותם מבקרים, עכשיו כעת תערכו מעין רשימת אתרים אשר בהם הקהל נוהג לגלוש ואיזה תוכן הינם נחשפים. חשוב להתאים את העיצוב והנראות של האתר עבור המבקרים. למשל, אתר אשר הינו חינוכי עבור בני נוער אף ישדר מראה צעיר, הנלווה עם מלא צבע "חי". אתר אשר מיועד למכירת תכשיטים של מעצבים אכן ישדר, אסתטיקה, ניקיון, וכן המוצרים בו יבלטו. למעשה, אתר תדמיתי עבור רואה חשבון הינו יהיה רציני, מאורגן וכמובן מלא בתוכן. ניתן לומר כי ישנם סיכויים גבוהים שכן שמעתם על המושג "קידום אורגני", כשאתר אשר בנוי בצורה נכונה וכן מציינים בו את מילות המפתח המתאימות, הנכם יכולים לקבל ציון גבוה יותר בתוך מנועי החיפוש, תהליך זה לוקח זמן וכן דורש סובלנות, אך בעזרת מהלכים נכונים לאחר מספר חודשים האתר שלכם ידורג בצורה גבוה וכן תקבלו חשיפה לקהל שהינו איכותי. 

מי הם המתחרים של האתר שלכם?

ראשית, חשוב להכיר אותם, מומלץ לבחון את האתרים שלהם וכן את השלוחות בתוך הרשתות החברתיות כגון, פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב וכדומה, נסו להבין מה יש בידם להציע, במה הם טובים ובמה הם טובים בצורה מופחתת.

 

  1. ניתן לזכור, אם ישנם מתחרים סימן שישנו שוק לקוחות, צרכנים שמעוניינים, אם אין מולכם מתחרים הנכם צריכים לדאוג וכן לשאול את עצמכם האם ישנו צורך במוצר או במגוון השירותים שהנכם מציעים.

 

  1. אפשר לומר כי הבידול שתצרו, אותו דבר שהינו מיוחד אשר הנכם מציעים ואחרים כן פחות טובים בו, פרמטר זה, הוא מה שימשוךאליכם את הלקוחות. חשוב לחשוב על עצמכם בתוך נעליהם של הצרכנים, למה הייתם בוחרים בעסק שלכם ולא בעסק אחר כלשהו אשר מתחרה אליכם. ניתן לערוך מעין קבוצת מיקוד שכן הבינו במה הנכם חזקים וכמובן על מה הייתם רוצים לעבוד ולשפר.

כמה עולה לבנות אתר?

העלויות עבור בניה ופיתוח הינן חשובות בעת בחירת הפלטפורמה עבור האתר. ניתן להגדיר תקציב שכן מתאים עבור צרכים שלכם, המטרה היא שתצאו עם הפתרון המותאם ביותר.

כמה עולה לבנות אתר וויקס – בפלטפורמת וויקס ניתן לבנות אתר בחינם לגמרי. וויקס למעשה מוסיפה פרסומות בחלק העליון והתחתון של האתר, ולא תוכלו להשתמש בשם דומיין פרטי, נוסף על כך התקנת תוספים והרחבות עבור התאמה אישית אינן זמינות. למעשה, המחירים הינם משקפים את מוגבלותו של האחסון ורוחבו של הפס, חשוב להבהיר כי האחסון עצמו נוכח בחו"ל ואם רובם מהגולשים שלכם נמצאים בארץ הינם יכולים לחוות מעין איטיות. התשלום הינו שנתי או חודשי.

כמה עולה לבנות אתר וורדפרס – פלטפורמה זו היא עבור יצירת אתר שכן הינה חינמית, אך הנכם צריכים דומיין פרטי וכן ספק אחסון אתרים על מנת לבצע התקנה של המערכת, שירותים אלו בתשלום כמובן. למעשה, וורדפרס מציעה מגוון תוספים עבור התקנה, חלקם בתשלום וחלקם בחינם.

כמה עולה לבנות אתר שופיפיי – ניתן לומר כי שופיפיי היא מציעה 4 חבילות שונות במחירים כגון 9 דולר, 29 דולר, 79 דולר ו – 299 דולר. ניתן לציין כי החבילה בצורה הבסיסית ביותר אינה מספקת חנות אשר הינה מקוונת.

כאשר אנו בונים אתר עבור מכירה בדרופשיפינג, ישנו פתרון מצוין של Oberlo, ניתן להתחיל בצורה חינמית בקצב של 500 מוצרים בחודש שכן זה מספיק עד כ – 50 הזמנות בחודש אחד בלבד, האם הינו נחשב כגדול יותר, תוכנית של Oberlo אכן תעלה לנו 30 דולר עבור חודש שכן תאפשר עבורנו לקבל עד כ – 600 הזמנות בחודש שלשם כך אנו צריכים לכוון בנוגע לחנות מקוונת.

איך לבצע בחירה טובה בבניית האתר?

ניתן לציין כי 99 אחוז מהמקרים, וורדפרס הינה הפלטפורמה האידיאלית והטובה ביותר עבור בניית אתר ברשת האינטרנט. אך אם הנכם בונים חנות אשר הינה מקוונת, שופיפיי עשויה להיות הבחירה יעילה יותר. וכן אם אתם מוכרים מספר בודד של מוצרים או אם הנכם רוצים אתר תדמית, וויקס הינה התשובה עבורכם כיוון, מאחר ההקמה וההתקנה הינם פשוטים יותר.

דגשים על העיצוב בעת בניית אתר אינטרנט

אין ספק שעיצוב בכל עסק ומקום באופן כללי הינו מעלה ישירות את החשק לברר במה מדובר וכן יש לעיצוב תפקיד חשוב מאוד בתחום זה. ניתן לומר כי ישנם 3 פרמטרים עיקריים שכן צריך לקחת אותם בחשבון כאשר בוחנים את העיצוב.

  1. נראות ותחושה – למעשה, האתר שלכם הינו צריך להיות כאילו בנו אותו היום ולא זמן רב לפני כן, ואף לתת תחושה של עסק אשר מתעדכן. ניתן להוסיף כי גם החברות הגדולות הינם מקפידות לבצע עדכון עבור האתרים שלהן מידי שנה או שנתיים.
  2. חווית המשתמש – מעבר בין דפים, זרימה של המידע, תהליכה של ההרשמה, תהליך הרכישה, ליצור קשר וכן הלאה, חשוב ומומלץ להיות פשוטים אינטואיטיביים בכדי לגרום ללקוח למעשה, להשלים את הפעולה באופן פשוט וכן למנוע נטישה.
  3. תוספות ועדכונים – חשוב לציין כי האתר שלכם הינו חייב להיות דינמי. לינקים עבור כתבות, מקורות מידע, הוספת תוכן שונה, עדכון אודות שירותים ומוצרים ולכן באופן חד משמעי, מומלץ מאוד שיהיה עבורכם נוח וקל לעדכן את האתר העתידי שלכם.

כמה מילות סיכום

ניתן לסכם כי, אין ספק שבניית אתרים הינו תחום שכן יש לייחס חשיבות באופן רציני על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. לכן הגדירו היטב את אותם המטרות וכן צרכים אשר לשמם הנכם רוצים לבנות את האתר, פרמטר זה הינו יעזור לכם בבחירת הפלטפורמה עצמה. כאמור ניתן לומר כי אם הנכם החלטתם לבנות אתר פשוט, ניתן להשתמש בוויקס, אך האם החלטתם לבנות מעין חנות מקוונת דיגיטלית וכן להיעזר באמצעות מומחה ניתן להשתמש בשופיפיי, וכן אם הנכם החלטתם לבנות אתר ואף להתאים אותו עבור הצרכים שלכם והנכם מוכנים להעזר באמצעות מומחה השתמשו בוורדפרס. נוסף על כך, מומלץ להתייעץ עם אנשים מהמעגל הקרוב אליכם שכן יכולים להמליץ לכם כיצד ואיך להתחיל את התהליך ואם הינם חוו דברים שכן עלולים לקרות לכם.